EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير
دانشكده آموزش پژوهش اساتيد/دانشجويان
دانشكده پزشكي آموزش دانشكده پرستاری و مامایی پژوهش دانشكده پرستاری و مامایی اساتید/دانشجو
برگزاری مراسم گرامیداشت روز پرستاری و تجلیل از پرستاران نمونه
برگزاری مراسم گرامیداشت روز پرستاری و تجلیل از پرستاران نمونه دکتر دهقانی: بیش از 2100نیروی مشاغل پرستاری در زیرمجموعه دانشگاه فعالیت می کنند
بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم گرامیداشت جشن روز پرستار، روز چهارشنبه 95/11/20 در محل سالن اجتماعات شهید دکتر رحیمی برگزار شد.
معاون درمان دانشگاه با تبریک ایام دهه فجر و بیان اینکه تقارن روز پرستار با این ایام را به فال نیک می گیریم گفت: امیدوارم همه ما در راستای استمرار و استقرار اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با موفقیت گام برداریم.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با انتقال پیام تبریک رئیس دانشگاه که به دلیل شرکت در بیست و پنجمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور با مقام عالی وزارت بهداشت نتوانست در این مراسم حضور یابد، اشاره ای به آخرین وضعیت حوزه پرستاری در استان پرداخت و گفت: در زیر مجموعه دانشگاه 11 بیمارستان فعال و در کل استان 13 بیمارستان مشغول  ارائه خدمت هستند که 857 تخت مصوب و 982 تخت فعال در زیر مجموعه دانشگاه است
وی اضافه کرد: علاوه بر این 260 تخت ستاره دار داریم که بیمار کمتر از 24 ساعت در آن بستری می شود و 140 تا از آن هم تخت های ویژه است.
معاون درمان دانشگاه با اظهار اینکه قسمت عمده نیروهای دانشگاه، از گروه مشاغل پرستاری هستند گفت: حدود 2100 نفر نیرو از این مشاغل در حوزه های مختلف مشغول ارائه خدمت هستند که از این تعداد بیش از 1370 نفر در حوزه بالینی خدمت می کنند
دکتر دهقانی با بیان اینکه 80 درصد از کل نیروهای حیطه پرستاری از بانوان هستند گفت: خوشبختانه حیطه پرستاری را علاوه بر حوزه بهداشت و درمان، در بخش های آموزشی و پژوهشی داریم
وی به وجود 6 دانشکده پرستاری در سطح استان و وجود مرکز تحقیقات پرستاری در راستای فعالیت های آموزشی پژوهشی اشاره کرد
معاون درمان دانشگاه در ادامه نیز به اتفاقات خوب وضعیت پرستاری استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: جذب 39 نیروی کسری بیمارستان، برگزاری آزمون متمرکز جذب نیروهای پرستاری، اتاق عمل، جایگزینی نیروهای طرحی، 60 کار دانشجویی دانشجویان سال آخر پرستاری در بیمارستان ها، فعال شدن شورای هماهنگی پرستاری استان، مجوز شرکت های پرستاری برای ارائه مراقبت های پرستاری در منزل، اجرای برنامه عملیاتی حوزه پرستاری و... از این موارد است.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اهمیت شغل پرستاری و مامایی و بیان اینکه این مشاغل با تولد نوزاد و مراقبت بیمار سرکار دارند گفت: وقتی نوزادی متولد می شود، شادی، زیبایی و جشن است و وقتی هم کسی هم از این عالم می رود و تسلیم خدا می شود باز هم زیبایی هست اما چشم ظاهر بین ما این بخش را نمی بیند.
حجه الاسلام دکتر علی رضایی بیرجندی با اشاره به اشعاری از مولانا، بیمارستان را گلستان و محل تولد دانست که نباید آن را محل درد و آه و ناله در نظر گرفت گفت: از هر آدم چهار چیز انتزاع می شود که شامل بدن، ذهن، نفس و روح است.
وی با اظهار اینکه حقیقت ما روحمان است خاطرنشان کرد: امروز که می توانیم برای کشور و نظام تلاش کنیم تا حقیقت ما زیبا شود.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز با اشاره به اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت توسط دولت یازدهم بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب گفت: تکامل و استمرار این طرح نیاز به همراهی، کمک، مساعدت فکری و گذشت مدیریت کلان عرصه سلامت دارد.
محمد حسینی با بیان اینکه خدمات پرستاران باعث آرامش 80 میلیون ایرانی می شوند اضافه کرد: پرستاران شرکای بزرگ درد مردم هستند و وقتی مریضی با درد وارد بیمارستان می شود رفتار، گفتار و اقدام پرستار بخشی از درد بیمار را کاهش می دهد.
زهرا فرج زاده مدیر دفتر پرستاری نیز در این مراسم به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد یکسال اخیر این دفتر پرداخت.
دکتر بهنام باریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، نیز تیتروار به سه خبر اضافه شدن نیروهای پرستاری سومین آزمون مشترک دستگاه های اجرایی، برگزاری آزمون جذب نیروی شرکتی برای بیمارستان های رازی، مرکز رادیوتراپی- شیمی درمانی و واحدهای تابعه و همچنین پرداخت بخشی از مطالبات پرسنل خبر داد.
اجرای برنامه های شاد از دیگر بخش های این مراسم و تجلیل از پرستاران نمونه پایان بخش آن بود.
 
 
منبع: دانشکده پرستاری و مامایی تعداد بازدید: 88 تاریخ درج: 1395/11/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند  - خيابان آيت الله غفاري- دانشگاه علوم پزشكي بيرجند- دانشكده پرستاري و مامايي
تلفن: 32381400-056     دورنگار: 31631400-056   كدپستي:9717853577     E-mail: nrs[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal